Strony Internetowe Gdańsk, Sklepy www | FlashSite

CO TO JEST STRONA INTERNETOWA NIERESPONSYWNA?

Jakość ponad ilość

Jakość ponad ilość:

Czy nadszedł czas, aby przestać bez końca gonić za większymi liczbami i zamiast tego skupić się na projektowaniu witryny dla właściwych odbiorców, a nie masowych odbiorców?
Pamiętasz, jak frustrujące było robienie czegokolwiek z dużą prędkością za pomocą modemu telefonicznego? Czekaliśmy wieki, aż coś się załaduje, i chociaż było to irytujące, wciąż czekaliśmy.

Całkowicie możliwe, że internet dial-up zużył całą naszą zbiorową cierpliwość do Internetu. Ponieważ w dzisiejszych czasach chcemy, aby strony ładowały się niemal natychmiast.

Powszechnie reklamowanym punktem odniesienia dla szybkości ładowania strony są dwie sekundy, ponieważ najwyraźniej tak długo większość ludzi z przyjemnością czeka na informacje, których szuka. Różne ciała badawcze pokazują, że współczynnik odrzuceń dramatycznie rośnie z każdą sekundą, ponieważ ludzie tracą cierpliwość (lub stają się aktywnie zirytowani).

Z biznesowego punktu widzenia nie ma sensu tracić w ten sposób ludzi.

 

Szybko ładująca się strona internetowa jest ważna, ponieważ:

tworzy bardziej pozytywne wrażenia dla odwiedzających.
zmniejsza wpływ Twojej witryny na środowisko.
oraz poprawia SEO Twojej witryny.
Jeśli Twoja witryna ładuje się powoli, oto kilka pomysłów, które mogą ją spowolnić.
Na stronie jest za dużo plików
Jeśli chodzi o optymalizację szybkości strony internetowej, pierwszą rzeczą do rozważenia jest liczba plików wymaganych do załadowania strony.

Krótko mówiąc, im mniej plików zażądasz, tym szybciej strona się załaduje.
Pliki mogą zawierać obrazy, skrypty, czcionki i arkusze stylów. Kiedy tworzę własny projekt strony internetowej, zwykle łączę podobne pliki i kompresuję je, aby zmniejszyć całkowitą liczbę plików.
Podobnie, nie dodawaj dziesięciu obrazów do strony, jeśli możesz przekazać swoją wiadomość w 5 lub mniej.

Dodanie do witryny narzędzi innych firm może również spowodować znaczne spowolnienie ładowania strony. Narzędzia te mogą obejmować:

Kanały mediów społecznościowych
Skrypty śledzenia
Osadzenia wideo
Reklamy
Widgety recenzji zewnętrznych
Tego typu narzędzia są nie tylko notorycznie powolne, ale mogą również wprowadzić do Twojej witryny wszelkiego rodzaju horrory związane z cyfrową prywatnością. Najlepiej ich unikać.
Zastanów się, które funkcje Ty i Twoi goście faktycznie uznacie za przydatne, i porzuć resztę. Mniej znaczy więcej!

Pliki są za duże
Szybkość strony internetowej zależy również od rozmiaru plików na Twojej stronie.

Zazwyczaj większość rozmiaru strony witryny składa się z obrazów, więc często jest to najlepsze miejsce na rozpoczęcie.

Pamiętaj również o sprawdzeniu wymiarów swoich obrazów. Na przykład nie ma potrzeby ładowania pełnowymiarowego zdjęcia o szerokości 4000 pikseli prosto z telefonu, które znajduje się w szablonie o szerokości tylko 1000 pikseli.

Inne przyczyny rozrostu plików można znaleźć w gotowych szablonach motywów witryn internetowych, które zawierają kod wykonujący 100 funkcji, gdy potrzebujesz tylko kilku z nich.

Słaby hosting stron internetowych
Oprócz zwiększenia wydajności witryny poprzez zmniejszenie liczby i rozmiaru plików, równie ważny jest wybór dobrego pakietu hostingowego do uruchomienia witryny.

W przeciwnym razie jest to jak ciężki trening przed wyścigiem, a następnie wybranie go w kombinezonie prowadzącym.

Dobry, wysokiej jakości pakiet hostingowy będzie miał wiele niesamowitych funkcji technicznych, takich jak kompresja plików i buforowanie serwera, które działają pod maską Twojej witryny, aby przyspieszyć jej ładowanie.

Narzędzia do testowania szybkości strony internetowej
Statystyki Google PageSpeed
Google PageSpeed ​​Insights podaje wynik za szybkość strony na 100. Otrzymasz wyniki dla swojej witryny zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i komputerach, a także kilka wskazówek technicznych, jak poprawić swój wynik.

Pamiętaj, że chociaż jest to przydatne jako przewodnik, wyniki Insights należy traktować z przymrużeniem oka. Na przykład, czasami możesz otrzymać wycenę za nieistotne rzeczy, które w rzeczywistości nie mają większego wpływu na czas ładowania.