Strony Internetowe Gdańsk, Sklepy www | FlashSite

Co to jest strona internetowa responsywna?

Co to jest strona internetowa nieresponsywna?

Przykładem nieresponsywnej strony projektu internetowego jest strona, która dobrze czyta się w przeglądarkach komputerowych, ale ma bardzo mały, nieczytelny tekst na smartfonach, często z powodu zbyt wielu kolumn lub obrazów, które są zbyt duże, aby zmieścić się w ograniczonej szerokości ekranu smartfona .

Responsywne projektowaniu stron internetowych twórcy stron internetowych nie muszą skupiać się na określonych rozmiarach wyświetlaczy; raczej ich responsywny kod internetowy został zaprojektowany tak, aby automatycznie dostosowywał się do różnych rozmiarów wyświetlaczy.

Co daje responsywna strona internetowa ?

Responsywne projektowanie stron internetowych dostosowuje sposób wyświetlania treści na stronie do wymiarów ekranu urządzenia . Stoi to w bezpośredniej sprzeczności z nieresponsywnym projektowaniem stron internetowych, które zachowuje te same właściwości niezależnie od używanego rozmiaru ekranu.

Celem responsywnego podejścia do projektowania, witryny takich samych doświadczeń niezależnie od urządzenia, z którego korzystają, aby uzyskać dostęp do witryny.

Gdy użytkownik przełączy się z komputera na urządzenie mobilne , responsywne strony internetowe przełączą się bez żadnego wkładu ze strony użytkownika.  Responsywne projektowanie stron internetowych zapobiega problemom, takim jak zbyt mały tekst na urządzeniach mobilnych.

 

Jak działa responsywne projektowanie stron internetowych ?

Responsywne projekty stron internetowych działają poprzez zmianę elementów na stronie internetowej w oparciu o rzutnię lub widoczny obszar strony internetowej. Na przykład komputery stacjonarne i urządzenia mobilne mają różne widoczne obszary.

Chociaż kilka elementów działa, aby responsywność  działała być może najważniejszym elementem jest punkt przerwania CSS , znany również jako punkt przerwania zapytania o media. Te punkty przerwania są wybierane na podstawie rozmiaru ekranu lub rzutni. Po osiągnięciu punktu przerwania treść witryny odpowiada na podstawie kodu CSS . Dzięki temu strona dostosowuje się do urządzenia.

Dlaczego responsywne projektowanie stron internetowych jest ważne ?

Responsywny projekt jest ważny z wielu powodów, głównie związanych z doświadczeniem użytkownika i wydajnością witryny. Po pierwsze, ułatwia czytanie/wyświetlanie tekstu i obrazów osobom korzystającym z telefonu komórkowego lub tabletu, ponieważ ekran jest mniejszy niż w standardowym komputerze stacjonarnym .

Jest to szczególnie ważne, ponieważ przeglądanie mobilne wciąż ma tendencję wzrostową, a znaczna część większości ruchu w witrynie jest generowana przez linki do mediów społecznościowych . Responsywny projekt jest również pomocny dla użytkowników, którzy mogą przeglądać skondensowane okno przeglądarki na pulpicie lub widok podzielonego ekranu.

Sygnalizuje to również wyszukiwarkom, że strona jest zoptymalizowana pod kątem dowolnego przeglądania, co zwiększa wydajność SEO . W tym celu Google ogłosił w 2015 r., że responsywność mobilna stanie się kluczowym czynnikiem określającym rankingi wyszukiwarek, skutecznie zmieniając priorytety responsywnego projektowania jako krytycznego składnika kluczowych wskaźników wydajności witryny.